Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna
w Grodzisku Mazowieckim

ul. Żwirki i Wigury 10
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Strona Facebook PSSE Grodzisk Mazowiecki

Telefony: 22 755 57 76, 22 755 59 51

Nasz e-mail: grodzisk@psse.waw.pl

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim została utworzona 1 stycznia 2001 r.

Obszar działania Stacji obejmuje powiat grodziski.

Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Grodzisku Mazowieckim pełniącym jednocześnie funkcję Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim jest Pani Halina Sankowska.

Strona główna

Aktualności

Komunikat

Zapraszamy do zapoznania się Komunikatem Wspólnym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego przypadków odmowy poddania się obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu.

Czytaj więcej

E – PAPIEROSY – NOWE ZAGROŻENIE ZDROWIA PUBLICZNEGO

E-papieros, elektroniczny system dostarczający nikotynę, miał być wsparciem dla palaczy tytoniu w walce z nałogiem, doraźnie używanym elementem tzw. polityki redukcji szkód, które dla zdrowia czynnych i biernych palaczy niesie dym tytoniowy z tradycyjnych papierosów.

Czytaj więcej

KALENDARZ SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH NA 2020 ROK

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem obowiązkowych oraz zalecanych szczepień ochronnych na 2020 rok.


Zachęcamy do szukania informacji o szczepieniach na stronach instytucji zwianych z ochroną zdrowia (www.mz.gov.plwww.gis.gov.pl ) oraz portalach, które gromadzą rzetelne i wiarygodne informacje np: http://szczepienia.pzh.gov.pl - portal, który powstał w 2007 r. z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynoligii oraz portal kampanii „Zaszczep się wiedzą”.

 

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Dopalacze? Nie, dziękuję.

Główny Inspektor Sanitarny apeluje: nowe narkotyki (tzw. dopalacze) to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Nie pozwólmy naszym bliskim i przyjaciołom przyjmować narkotyków i stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś chce nas nimi poczęstować.

Czytaj więcej

Sinice

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim ostrzega wszystkie osoby korzystające z kąpieli nad otwartymi wodami, iż nie należy korzystać z kąpieli w zbiornikach o wodach wykazujących nadmierną mętność, które mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach. Mętna woda o zmienionej barwie może świadczyć o zakwicie sinic, który występuje przy powierzchni wody i często ma miejsce w okresach o podwyższonej temperaturze.

Czytaj więcej

APEL do hodowców drobiu

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii

Szanowni Państwo!

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw. Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki...

Czytaj więcej