Aktualności

Archiwum aktualności

Wiosna bez pneumokoków

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim informuje, o możliwości bezpłatnych szczepień przeciwko pnumokokom w ramach akcji „Wiosna bez pneumokoków" u dzieci do 5 r.ż.(z roczników 2013-2016).

Szczepienia wykonywane będą przy użyciu 10-walentnego preparatu szczepionkowego o nazwie SYNFLORIX z datą ważności do 30.06.2018r.

Czytaj więcej

Bezpłatne szkolenia IMP - ankieta

Instytut Medycyny Pracy zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety, która pozwoli poznać Państwa oczekiwania i potrzeby odnośnie szkoleń z zakresu zarządzania bezpieczeństwem chemicznym w zakładach pracy.

Ankieta została opracowana w celu dostosowania programu szkoleniowego z zakresu zarządzania
bezpieczeństwem chemicznym w zakładach pracy do potrzeb przedsiębiorstw.

Realizowany projekt ma za zadanie stworzenie i bezpłatne udostępnienie innowacyjnego pakietu
szkoleń zawodowych z elementami zarządzania bezpieczeństwem chemicznym w zakładach pracy
dostępnego on-line oraz z aplikacji mobilnej.

Czytaj więcej

Kampania na lata 2018-2019 „Substancje niebezpieczne pod kontrolą"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim informuje o rozpoczynającej się 25 kwietnia 2018r., kampanii informacyjnej Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy z cyklu „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” pod hasłem „Substancje niebezpieczne pod kontrolą", która realizowana będzie w latach 2018-2019.

Czytaj więcej

1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie, także w Polsce, odbywają się różnorodne wydarzenia, których celem jest zwrócenie uwagi na wciąż aktualny problem, jakim jest zakażenie wirusem HIV oraz zachorowanie na AIDS. W tym dniu szczególnie podkreśla się również rolę działań profilaktycznych, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa HIV.

Czytaj więcej

Powiatowe konkursy plastyczno – lierackie rozstrzygnięte

W dniu 13 listopada 2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursów plastyczno – literackich o tematyce antytytoniowej.

Finał konkursu, podczas którego nagrodzono laureatów odbył się 30 listopada br. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za zaangażowanie i przekazanie pięknych prac konkursowych.

Czytaj więcej