Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A

W roku bieżącym w województwie mazowieckim identycznie jak w Polsce i w Europie obserwowany jest wielokrotny wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A).

W okresie od 1 stycznie do 31 października 2017r. w Polsce odnotowano ogółem 2205 przypadków WZW typu A (w roku 2016 w analogicznym okresie odnotowano 32 zachorowania).

Czytaj więcej

17-24 listopada 2017 Europejski Tydzień Testowania na HIV

W piątek 17 listopada 2017 roku rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania na HIV, który potrwa do 24 listopada 2017 roku. Bierze w nim udział ponad 600 organizacji z całej Europy.

Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie jak największej liczbie osób wykonanie testu diagnostycznego w kierunku HIV.

Czytaj więcej

Zmiany w regulaminie konkursu plastyczno - literackiego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim uprzejmie informuje, że związku z dużą rozpiętością wiekową uczestników, których prace konkursowe oceniane będą w III kategorii wiekowej, w której konkurs organizowany jest pod hasłem „Znajdź właściwe rozwiązanie" podjęto decyzję o wydzieleniu dwóch podkategorii wiekowych...

Czytaj więcej

Konkursy plastyczno – literackie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne wraz z rodzicami, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów do udziału w konkursach plastyczno – literackich organizowanych w ramach programów edukacji antytytoniowej w trzech kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej

Konferencja „NIE DAJ SIĘ KLESZCZOM!"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim wraz ze Starostą Powiatu Grodziskiego serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji pt. „Nie daj się kleszczom! Czyli o praktycznych aspektach związanych z profilaktyką chorób odkelszczowych.”, która odbędzie się 29 września br. o godz. 12:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Kilińskiego 8c.

Czytaj więcej