Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje w pełni. Pierwsze wakacyjne przygody za nami, trwają kolejne turnusy zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

Przypominamy kilka informacji przydatnych dla zapewnienia bezpieczeństwa w czasie wypoczynku.

 

Planując podróż zagranicę, należy sprawdzić, jakie szczepienia są obowiązkowe i zalecane. Niezbędne informacje na temat szczepień w podróżach zagranicznych oraz wykaz punktów szczepień - na stronie internetowej www.szczepienia.gis.gov.pl.  

Należy obserwować  prognozy pogody. Dostosowywać ubiór do aktualnej aury, ale też planować aktywności do pogody.  Warto pamiętać o ochronnym kremach z filtrem UV, również w pochmurne dni.

Czytaj więcej

SEZON NA KLESZCZA TRWA

 

Sezon na spacery, wyprawy, biwaki to również SEZON NA KLESZCZA.

Kleszcz jest najaktywniejszy rano i wieczorem, czeka w trawie, na chwastach i niewysokich krzakach, w zacienionych miejscach, na obrzeżach lasów, parkowych zarośli i w przydomowych ogródkach.

Czytaj więcej

31 MAJA, ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Co rok WHO - Światowa Organizacja Zdrowia zaprasza do refleksji nad fatalnymi skutkami palenia tytoniu oraz narażenia na kontakt z dymem papierosowym.

 

Jak wiadomo, palenie tytoniu jest bezpośrednią przyczyną wielu chorób. Wiele z nich dotyczy układu oddechowego w tym płuc.

 

 

Palenie papierosów jest główną przyczyną ...

Czytaj więcej

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ POKONKURSOWĄ DO MEDIATEKI

W Mediatece Grodzisku Mazowieckim prezentujemy wystawę prac laureatów konkursów plastyczno-literackich o tematyce antytytoniowej.

Do konkursu zgłosiło się 60 uczestników z 11 placówek oświatowych (4 przedszkoli i 7 szkół) z powiatu grodziskiego. Wyłoniono 23 laureatów.Wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród odbył się 22 maja br.

Prace konkursowe dały nam obraz tego, jak dzieci i uczniowie postrzegają zjawisko palenia tytoniu.

 

Czytaj więcej

Wernisaż wystawy prac dzieci i i młodzieży

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac dzieci i i młodzieży ze szkół i przedszkoli z powiatu grodziskiego – laureatów literacko-plastycznych konkursów o tematyce antytytoniowej.


Wernisaż odbędzie się 22 maja (środa) o godz. 10.00 w Mediatece, ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.

Konkursy, zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim oraz Starostwo Powiatu Grodziskiego, odbyły się w

Czytaj więcej