Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Podsumowanie Akcji Letniej „Bezpieczne wakacje 2017"

W Naszym powiecie w okresie wakacyjnym po raz kolejny realizowana była AKCJA LETNIA „Bezpieczne wakacje 2017", której celem było podniesienie poziomu wiedzy wśród dzieci na temat zdrowia i bezpieczeństwa, promowanie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, a także wykształcenie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz innych.

Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje

Lato to szczególny czas kojarzący się z beztroską, odpoczynkiem, słońcem i zabawą.

Państwowa Inspekcja Sanitarna dokłada wszelkich starań aby podczas letniego wypoczynku zapewnić odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne oraz przestrzec przed potencjalnymi zagrożeniami.

Czytaj więcej

„Tytoń - zagrożenie dla rozwoju" – wystawa prac plastycznych o tematyce antytytoniowej

„Tytoń - zagrożenie dla rozwoju" - pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny Światowy Dzień Bez Tytoniu przypadający na 31 maja.

W dniach 3 - 17 lipca w Poczekalni PKP – Przestrzeni Kulturze Przyjaznej na Dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim będzie można oglądać wystawę prac plastycznych przygotowanych przez dzieci i młodzież w ramach konkursów organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Grodzisku Mazowieckim i Starostwo Powiatu Grodziskiego.

Czytaj więcej

Zapobieganie zakażeniom HCV

Wirusowe zapalenie wątroby typu C zostało uznane przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z największych światowych zagrożeń epidemicznych. Ze względu na wieloletni bezobjawowy przebieg zakażenia HCV, chorobę określono mianem „wirusowej bomby zegarowej” lub „cichej epidemii”.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia 2017, który przypada 7 kwietnia, poświęcony będzie tematowi depresji.

Głównym założeniem tegorocznej kampanii ph. „Depresja – porozmawiajmy o niej” jest wskazanie, jak ważne jest mówienie o depresji, ponieważ sama rozmowa o depresji stanowi istotny element procesu dochodzenia do zdrowia...

Czytaj więcej