Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Powiatowe konkursy plastyczno – lierackie rozstrzygnięte

W dniu 13 listopada 2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursów plastyczno – literackich o tematyce antytytoniowej.

Finał konkursu, podczas którego nagrodzono laureatów odbył się 30 listopada br. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za zaangażowanie i przekazanie pięknych prac konkursowych.

Czytaj więcej

Kampania edukacyjna Mam czas rozmawiać

W piątek 17 listopada 2017 roku, ruszyła kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Tego samego dnia rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

Czytaj więcej

Wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A

W roku bieżącym w województwie mazowieckim identycznie jak w Polsce i w Europie obserwowany jest wielokrotny wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A).

W okresie od 1 stycznie do 31 października 2017r. w Polsce odnotowano ogółem 2205 przypadków WZW typu A (w roku 2016 w analogicznym okresie odnotowano 32 zachorowania).

Czytaj więcej

17-24 listopada 2017 Europejski Tydzień Testowania na HIV

W piątek 17 listopada 2017 roku rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania na HIV, który potrwa do 24 listopada 2017 roku. Bierze w nim udział ponad 600 organizacji z całej Europy.

Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie jak największej liczbie osób wykonanie testu diagnostycznego w kierunku HIV.

Czytaj więcej

Zmiany w regulaminie konkursu plastyczno - literackiego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim uprzejmie informuje, że związku z dużą rozpiętością wiekową uczestników, których prace konkursowe oceniane będą w III kategorii wiekowej, w której konkurs organizowany jest pod hasłem „Znajdź właściwe rozwiązanie" podjęto decyzję o wydzieleniu dwóch podkategorii wiekowych...

Czytaj więcej