Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

W sobotę, 4 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dzień ten ma przypomnieć o najważniejszej dla Nas wartości – Naszym zdrowiu. Wydarzenia oraz akcje, które organizowane są w tym dniu są doskonałą okazją do podkreślenia kluczowej roli PROFILAKTYKI, dzięki której możemy ustrze się przed chorobami nowotworowymi.

Czytaj więcej

Nowy znak zakazu palenia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim przypomina, iż w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 298 raz z 2016 r. poz. 960, 1331), mówiącej m.in. o zakazie używania e-papierosów powstał nowy znak zakazu palenia.

Czytaj więcej

Zaproszenie na bezpłatne testy w kierunku HIV, HCV i kiły

Fundacja Edukacji Społecznej zaprasza na bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV, HCV i kiły.

Adresy Punktów Konsulatacyjno – Diagnostycznych prowadzonych przez Fundację Edukacji Społecznej w Warszawie...

Czytaj więcej

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Tegoroczne hasło UNAIDS, ONZ-owskiego programu na rzecz walki z epidemią, brzmi: (w wolnym tłumaczeniu) „Ręce w górę za profilaktyką HIV” („Hands up for #HIVprevention”).

Czytaj więcej

17 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

Od 1991r. w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia przypadający na trzeci czwartek listopada.

Tytoń jest głównym zabójcą Polaków. Prawie trzykrotny wzrost konsumpcji papierosów po II wojnie światowej spowodował, że palenie tytoniu stanowi od ponad 40 lat największą przyczynę umieralności dorosłej ludności Polski.

Czytaj więcej