Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Grypa

W związku ze zbliżającym się sezonem wzmożonego zachorowania na grypę zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami:

Czytaj więcej

Sezon na grzyby rozpoczęty

Zbiór grzybów w Naszym kraju ma bogate tradycje. Cenimy je głównie ze względu na smak i aromat, jednak badania przeprowadzone w ostatnich latach wykazują również ich korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Jest to związane z występowaniem białek, sacharydów, kwasów tłuszczowych, witamin i składników mineralnych oraz błonnika pokarmowego w owocnikach grzybów.

Mimo popularności grzybobrania w Polsce każdego roku od 500 do 1000 osób ulega zatruciu grzybami, z tego ok. 30-60 to przypadki śmiertelne, dlatego aby w pełni cieszyć się radością jaką daje Nam zbieranie i konsumpcja grzybów należy pamiętać o przestrzeganiu zasad, dzięki którym unikniemy zatrucia.

Czytaj więcej

Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa oraz zasad higieny w czasie wakacji

Lato to czas wakacji, na które czekają nie tylko najmłodsi ale też dorośli. Jednak w tym czasie to dzieci i młodzież są grupami najbardziej narażonymi na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Do poniedziałku trwały na Mazowszu Dni Diecezjalne poprzedzające ogólnoświatowe spotkanie młodzieży katolickiej. Pielgrzymi opuścili już nasze województwo i ruszyli do Krakowa. Papież Franciszek przylatuje w środę.

W poniedziałek od samego rana pielgrzymi żegnali gościnne Mazowsze. Warszawa i okoliczne miejscowości przyjęły ponad 10 tys. osób. Wszyscy zostali serdecznie przyjęci. Goście poznawali polską historię, kulturę, zwyczaje. Uczestniczyli w spotkaniach modlitewnych, oglądali koncerty i widowiska, przygotowane z okazji ich przyjazdu przez władze gmin i miast Mazowsza.

Czytaj więcej

ŚDM - DNI DIECEZJALNE 20-25 lipca 2016 r. – pielgrzymi już goszczą na Mazowszu

Od wczorajszego poranka do polskich domów na Mazowszu trafiają pielgrzymi z całego świata, którzy przybywają do Polski na Światowe Dni Młodzieży. W naszym województwie spędzą kilka najbliższych dni, a potem ruszą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Mazowiecka Inspekcja Sanitarna cały czas sprawuje podwyższony nadzór nad bezpieczeństwem zdrowotnym zarówno pielgrzymów, jak i mieszkańców goszczących przybyszów.

Czytaj więcej