Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie, także w Polsce, odbywają się różnorodne wydarzenia, których celem jest zwrócenie uwagi na wciąż aktualny problem, jakim jest zakażenie wirusem HIV oraz zachorowanie na AIDS. W tym dniu szczególnie podkreśla się również rolę działań profilaktycznych, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa HIV.

Czytaj więcej

Powiatowe konkursy plastyczno – lierackie rozstrzygnięte

W dniu 13 listopada 2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursów plastyczno – literackich o tematyce antytytoniowej.

Finał konkursu, podczas którego nagrodzono laureatów odbył się 30 listopada br. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za zaangażowanie i przekazanie pięknych prac konkursowych.

Czytaj więcej

Kampania edukacyjna Mam czas rozmawiać

W piątek 17 listopada 2017 roku, ruszyła kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Tego samego dnia rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

Czytaj więcej

Wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A

W roku bieżącym w województwie mazowieckim identycznie jak w Polsce i w Europie obserwowany jest wielokrotny wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A).

W okresie od 1 stycznie do 31 października 2017r. w Polsce odnotowano ogółem 2205 przypadków WZW typu A (w roku 2016 w analogicznym okresie odnotowano 32 zachorowania).

Czytaj więcej