Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Zaproszenie do udziału w konkursach plastycznych o tematyce antytytoniowej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim serdecznie zaprasza przedszkolaków oraz uczniów  szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursach plastycznych, które organizowane są w ramach realizacji programów antytytoniowej edukacji zdrowotnej...

Czytaj więcej

Konkurs kulinarny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim serdecznie zaprasza uczniów klas V-VI szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w powiatowym konkursie kulinarnym ph. „Kto je owoce i warzywa – ten zdrowie wygrywa"...

Czytaj więcej

Konkurs „Szkoła wolna od używek”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim w imieniu Głównego Inspektoratu Sanitarnego zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Szkoła wolna od używek” na projekt edukacyjny mający na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Celem konkursu jest przygotowanie projektu edukacyjnego promującego postawę wolną od używek.

Czytaj więcej

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

W sobotę, 4 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dzień ten ma przypomnieć o najważniejszej dla Nas wartości – Naszym zdrowiu. Wydarzenia oraz akcje, które organizowane są w tym dniu są doskonałą okazją do podkreślenia kluczowej roli PROFILAKTYKI, dzięki której możemy ustrze się przed chorobami nowotworowymi.

Czytaj więcej

Nowy znak zakazu palenia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim przypomina, iż w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 298 raz z 2016 r. poz. 960, 1331), mówiącej m.in. o zakazie używania e-papierosów powstał nowy znak zakazu palenia.

Czytaj więcej