Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

17 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia

Od 1991r. w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia przypadający na trzeci czwartek listopada.

Tytoń jest głównym zabójcą Polaków. Prawie trzykrotny wzrost konsumpcji papierosów po II wojnie światowej spowodował, że palenie tytoniu stanowi od ponad 40 lat największą przyczynę umieralności dorosłej ludności Polski.

Czytaj więcej

Zachowaj spokój i przetestuj się na STD

Choroby przenoszone drogą płciową (STD) od lat stanowią w Polsce temat tabu. Do lekarza zazwyczaj trafiają osoby w zaawansowanym stopniu choroby, przymuszone do tego uciążliwymi objawami, które nie pozwalają im normalnie funkcjonować. Są jednak choroby, które latami, bezobjawowo mogą wyniszczać nasz organizm. W ich przypadku kluczowa jest profilaktyka. Właśnie ruszyły dwa zintegrowane Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne prowadzone przez Fundację Edukacji Społecznej (FES), w obu placówkach można codziennie, bezpłatnie i anonimowo wykonać szybki test na HIV, kiłę oraz HCV.

Czytaj więcej

Konkurs „Oddal to"

Do 30 września 2016 r. można przesyłać zdjęcia oraz prace na konkurs pt. „Oddal to wszystko, co szkodzi zdrowiu!".

Konkurs poświęcony jest zainteresowaniu opinii publicznej, szczególne młodzieży, zdrowym stylem życia i prowadzony jest z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej w tym celu aplikacji „Oddal to".

Czytaj więcej

Podsumowanie Akcji Letniej „Bezpieczne wakacje 2016"

W Naszym powiecie w okresie wakacyjnym po raz kolejny realizowana była Akcja Letnia „Bezpieczne wakacje 2016", której celem było podniesienie poziomu wiedzy wśród dzieci na temat zdrowia i bezpieczeństwa, promowanie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, a także wykształcenie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie swoje oraz innych.

Czytaj więcej

Wystawa Grzybów pt. „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia"

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie po raz kolejny organizuje we współpracy z Lasami Państwowymi Wystawę Grzybów pt. „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia". Na wystawie zaprezentowane będą atrapy różnych gatunków grzybów, nie tylko jadalnych...

Czytaj więcej