Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Konkurs „Szkoła wolna od używek”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim w imieniu Głównego Inspektoratu Sanitarnego zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Szkoła wolna od używek” na projekt edukacyjny mający na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Celem konkursu jest przygotowanie projektu edukacyjnego promującego postawę wolną od używek.

Czytaj więcej

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

W sobotę, 4 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dzień ten ma przypomnieć o najważniejszej dla Nas wartości – Naszym zdrowiu. Wydarzenia oraz akcje, które organizowane są w tym dniu są doskonałą okazją do podkreślenia kluczowej roli PROFILAKTYKI, dzięki której możemy ustrze się przed chorobami nowotworowymi.

Czytaj więcej

Nowy znak zakazu palenia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim przypomina, iż w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 298 raz z 2016 r. poz. 960, 1331), mówiącej m.in. o zakazie używania e-papierosów powstał nowy znak zakazu palenia.

Czytaj więcej

Zaproszenie na bezpłatne testy w kierunku HIV, HCV i kiły

Fundacja Edukacji Społecznej zaprasza na bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV, HCV i kiły.

Adresy Punktów Konsulatacyjno – Diagnostycznych prowadzonych przez Fundację Edukacji Społecznej w Warszawie...

Czytaj więcej

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Na świecie żyje z HIV blisko 37 mln osób. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS.

Tegoroczne hasło UNAIDS, ONZ-owskiego programu na rzecz walki z epidemią, brzmi: (w wolnym tłumaczeniu) „Ręce w górę za profilaktyką HIV” („Hands up for #HIVprevention”).

Czytaj więcej