Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

WYSTAWA GRZYBÓW „POZNAJ GRZYBY – UNIKNIESZ ZATRUCIA”.

W siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie można oglądać Wystawę Grzybów pt. „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”.

Na wystawie zaprezentowane będą atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego, aby łatwiej dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami grzybów. Wystawa będzie wzbogacona świeżymi grzybami oraz innymi składnikami runa leśnego.

Czytaj więcej

DZIAŁANIA PROZDROWOTNE W SZKOŁACH w roku 2019/2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe do podjęcia współpracy i wspólnej realizacji działań prozdrowotnych w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Czytaj więcej

W DOMU JEST UCZEŃ!

Wielka odpowiedzialność dla rodziców/opiekunów i wiele spraw na początek roku szkolnego:
Należy wyposażyć ucznia w plecak, podręczniki i różne przybory szkolne.
(kilka porad dot. plecaków:

Czytaj więcej

Najwyższa Izba Kontroli o antybiotykach

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki kontroli dotyczącej stosowania antybiotyków.
W informacji pokontrolnej czytamy: „Jednym z największych zagrożeń zdrowia publicznego jest pojawienie i rozprzestrzenianie się opornych na antybiotyki szczepów bakterii chorobotwórczych.”

Do powstania lekooporności przyczynia się nadużywania i niewłaściwe stosowanie antybiotyków.
Średnia konsumpcja antybiotyków w 2017 r. w lecznictwie otwartym (poza szpitalem) w krajach UE wyniosła 21,8 dobowych dawek na 100 mieszkańców dziennie a w Polsce – 27 DDD  na 1000 mieszkańców dziennie.

Czytaj więcej