Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Komunikat

Zapraszamy do zapoznania się Komunikatem Wspólnym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego przypadków odmowy poddania się obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu.

Czytaj więcej

E – PAPIEROSY – NOWE ZAGROŻENIE ZDROWIA PUBLICZNEGO

E-papieros, elektroniczny system dostarczający nikotynę, miał być wsparciem dla palaczy tytoniu w walce z nałogiem, doraźnie używanym elementem tzw. polityki redukcji szkód, które dla zdrowia czynnych i biernych palaczy niesie dym tytoniowy z tradycyjnych papierosów.

Czytaj więcej

KALENDARZ SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH NA 2020 ROK

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem obowiązkowych oraz zalecanych szczepień ochronnych na 2020 rok.


Zachęcamy do szukania informacji o szczepieniach na stronach instytucji zwianych z ochroną zdrowia (www.mz.gov.plwww.gis.gov.pl ) oraz portalach, które gromadzą rzetelne i wiarygodne informacje np: http://szczepienia.pzh.gov.pl - portal, który powstał w 2007 r. z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynoligii oraz portal kampanii „Zaszczep się wiedzą”.

 

Czytaj więcej

Zapraszamy do konkursu wiedzy o zdrowym trybie życia

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Czytaj więcej