Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że na stronach GIS zostały umieszczone zaktualizowane wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2:
Wytyczne MRiRW i GIS dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS COV-2

Czytaj więcej

Zalecenia dla zarządzających budynkami mieszkalnymi

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że na stronach GIS zostały umieszczone zalecenia dla zarządzających budynkami mieszkalnymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2:
Zalecenia dla zarządzających budynkami mieszkalnymi

Czytaj więcej

Wytyczne ws. postępowania z odpadami w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że na stronach GIS zostały umieszczone wytyczne ws. postępowania z odpadami w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2:
Wytyczne ws. postępowania z odpadami w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

Czytaj więcej

Badania dla osób z kwarantanny finansowane przez NFZ

Informujemy, że badanie w kierunku koronawirusa w punktach Drive Thru w 12 dobie kwarantanny, mogą wykonać wyłącznie osoby, które dzień wcześniej dostały powiadomienie o tym w formie SMS.

Przed badaniem osoba zainteresowana powinna skontaktować się z punktem pobrań i umówić się na pobranie wymazu w wyznaczonych godzinach.

Informujemy, że mobilny punkt poboru wymazów na terenie powiatu grodziskiego zlokalizowany jest na terenie SPS Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim, ul. Daleka 11 (tel.: 22 755 90 63).

Opuszczenie miejsca kwarantanny w celu pobrania wymazu jest możliwe po uzyskaniu zgody Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim. Wniosek w tej sprawie, należy kierować mailowo na adres: grodzisk@psse.waw.pl.

więcej informacji:

https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/ruszylo-ponad-100-punktow-wymazowych-dla-osob-z-kwarantanny,7719.html

Czytaj więcej

 

Wytyczne przeciwepidemiczne

 

 

Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwami opracowuje i opiniuje aktualne wytyczne uwzględniające specyfikę działania różnych obszarów w zakresie aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

 

 

 

Aktualne wytyczne oraz linki do wytycznych, publikowanych na stronach poszczególnych ministerstw dostępne są w Aktualnościach na stronie www.gis.gov.pl

 

 

 

https://gis.gov.pl/aktualnosci/wytyczne-zamieszczone-na-stronach-poszczegolnych-ministerstw-we-wspolpracy-z-gis/

 

Czytaj więcej