Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Zmiana przepisów dot. importu żywności pochodzenia niezwierzęcego.

Od dnia 14 grudnia 2019 r. wchodzą w życie nowe przepisy unijne dotyczące importu żywności z państw trzecich. Na tej podstawie obowiązkowo będzie stosowany system TRACES NEW TECHNOLOGY – TRACES-NT przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Państwowych Granicznych Inspektorów Sanitarnych) oraz importerów żywności.

Czytaj więcej

Zapraszamy do konkursu wiedzy o zdrowym trybie życia

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

Czytaj więcej

Światowy dzień AIDS

1 grudnia każdego roku obchodzimy światowy dzień aids (ang. World aids day) ustanowiony przez światową organizację zdrowia w 1988 roku. Akcentowanie tego dnia ma przypominać  o trwającej epidemii aids, szerzyć wiedzę na temat zakażeń hiv oraz budować atmosferę wsparcia i tolerancji dla osób zakażonych (seropozytywnych).

Czytaj więcej

DZIEŃ OTWARTY W POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W GRODZISKU MAZOWIECKIM

Czwartek 28 listopada 2019 r. był Dniem Otwartym w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.  W tym dniu połączono obchody Jubileuszu 100 – lecia Służb Sanitarnych w Polsce z prezentacją zakresu zadań realizowanych przez poszczególne Sekcje w PSSE.

Czytaj więcej