Przejdź do treści

Trzymaj Formę!

„Trzymaj Formę!”

Celem programu „Trzymaj Formę!” jest zwiększenie świadomości uczestników programu z zakresu wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.


W ramach programu uczniowie i nauczyciele realizują różnego typu interdyscyplinarne projekty, których celem jest:

    pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka,

    kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem i odpowiednią jakością żywienia i aktywnością fizyczną

    dostarczanie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich


Materiały i pomoce programowe obejmują poradnik dla szkolnego koordynatora, scenariusze projektów dla nauczycieli oraz plakaty, ulotki i broszury na uczniów i rodziców.

Ponadto polecamy stronę interaktywną stronę internetową programu: www.trzymajforme.plProgram dedykowany jest głównie uczniom szkół podstawowych (klasy V – VIII), zapraszamy również pierwsze klasy szkół ponadpodstawowych, gdzie realizacja projektów, np. o charakterze społecznym, będzie miała również walor integracyjny dla nowych uczniów.Więcej informacji na temat współpracy - pod numerem telefonu: 22 755 57 76 wew. 21 lub w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim.